(O)SPRZĘT,  TIPY

Najlepsze darmowe aplikacje kawowe

Oczywiście kawę można zrobić używając jedynie zegarka… i to w telefonie, ale dla tych, którzy chcą przy okazji nacieszyć oko, poznać kilka fajnych przepisów i miło przy tym spędzić czas znalazłam kilka fajnych i przydatnych aplikacji.
 

COFFEE.GURU

Jedną z moich ulubionych jest coffee.guru (do pobrania tutaj

– aplikacja nie tylko świetnie napisana, ale do tego genialnie zrobiona, wzbogacona w rewelacyjne animacje, które świetnie obrazują co należy zrobić i pomimo, że napisana jest po angielsku nikt nie powinien mieć z nią kłopotu. 


 
 
Dodatkowo możemy wybrać metodę parzenia:
  • aeropress
  • chemex
  • cupping
  • french press
  • hario v60
możemy również dopasować pod siebie ustawienia, takie jak wielkość naszego kubka, ale też jednostki w jakich podane są przepisy.

 

 

COPPEE

 

Kolejna aplikacja to Coppee (link tutaj) i tutaj mamy trochę inną wersję poprzedniej aplikacji – z jednej strony trochę uboższą w animacje czy obrazki – zawiera głównie opisy wykonania, ale posiada też opcję pdodawania własnych przepisów z czasem notatkami itp. przez co możemy tworzyć swój własny “przepiśnik” kawowy.

 

 

 

 

 

Ponadto w odróżnieniu od coffee.guru mamy też opcję kawiarki, która jest bardziej “posplita” i częściej spotykana wśród początkujących kawoszy.

 

W aplikacji znajdziemy również cenne wskazówki dotyczące danego parzenia oraz kilka przepisów, np. na kawy które wygrały na mistrzostwach baristycznych

A może znacie jeszcze jakieś ciekawe aplikacje lub uważacie te za mało przydatne i mam szukać dalej. Dajcie znać w komentarzu!

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *