(O)SPRZĘT,  TIPY

Aplikacje dla kawoholika – part II

Aplikacje różnego typu zalewają nasze telefony – jeśli używamy ich do sprawdzania rozkładów autobusowych czy wysyłania wiadomości to dlaczego nie używać ich, np. by móc podszkolić się nieco w tajnikach kawowych.
Dzisiaj kontynuacja aplikacji przydatnych kawoholikowi – część pierwsza tutaj. Tym razem będą to nieco inne aplikacje, ale równie przydatne. Jedna z nich to istny kawowy hicior! Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie 🙂 

Barista Terms

Trochę inna aplikacja, bo jest to słownik baristyczny i to dość obszerny – założę się, że znajdą się bariści, którzy nie znali niektórych zwrotów. Ta aplikacja to Barista Terms (do pobrania tutaj)

Prosty i przejrzysty interfejs, opisane fachowo ale i przystępnie – niestety aplikacja jest w języku angielskim, ale myślę że z opisami poradziłby sobie spokojnie translator google, więc jeśli ktoś nie jest aż tak dobry z angielskiego a chciałby zasięgnąć nieco branżowego języka, by zabłysnąć potem w tych wszystkich kawiarniach to zdecydowanie polecam!

Barista Magazine

Barista Magazine Nie jest to typowa kawowa aplikacja, ale magazyn baristyczny! Zwykle za tego rodzaju kagazyny musimy zapłacić po k i l k a d z i e s i ą t  złotych.
A tutaj w wersji darmowej mamy k i l k a s e t ! stron i są to różnego rodzaju artykuły, ciekawostki i reklamy fajnych produktów (jak to w magazynie ;)) dla baristów (i nie tylko) dodatkowo mamy też bazę poprzednich numerów. Uważam, że jak na darmową aplikacje to jest petarda. Tym bardziej, że mamy dostęp do branżowych artykułów i o ile może jako początkujący kawoholik niekoniecznie zrozumiemy wszystko to na pewno część artykułów będzie przydatna, bo jest ich tam mnóstwo! Ciekawa aplikacja nawet jako darmowe czasopismo do poczytania…zgadnijcie przy czym 😉 Do pobrania tutaj


 

Dajcie znać czy znaliście te aplikacje albo może macie jakieś inne sprawdzone, o których nie wspomniałam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *